el12    el12 Opole Politechnic Band logo    Politechnika

  

Pomysł utworzenia nowej formacji narodził się w lutym 2010 roku po koncercie noworocznym Opole - Pekin zorganizowanym przez Instytut Konfucjusza działający na Politechnice Opolskiej. Pomysłodawcą i prowadzącym jest Przemysław Ślusarczyk. Nazwa zespołu związana jest ściśle z dwoma instytucjami, które wspierają to przedsięwzięcie. Są to Przedsiębiorstwo el12 Sp. z o.o. i Politechnika Opolska. 

Na przestrzeni wielu lat swojej działalności skład zespołu parokrotnie się zmieniał. Debiut nastąpił 20 marca 2011 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej Okrąglak.

Obecnie el12 Opole Politechnic Band stanowi grupę koncertową, której muzycy rekrutują się z Orkiestry Politechniki Opolskiej, Orkiestr Dętych Opolskiego Elektryczniaka i Grudzic. Grupa ta realizuje cykle koncertowe: „Muzyczne impresje - cykl koncertów wędrownych”, „Z orkiestrą po zamkach i pałacach” oraz dwie duże cykliczne imprezy: "Opolski Ekspres Dęty" i „Z orkiestrą po Odrze” - autorskie projekty dyrygenta zespołów.

 

el12 Opole Politechnic Band zespół

© 2018 - foto Sławoj Dubiel (SPiK)

 

el12 Opole Politechnic Band w wersji kameralnej - po koncercie w marcu 2018 roku - (od prawej I rząd): Tomasz Waliczek (gitt.B.), Teresa Waliczek (fl.), Kamil Kubas (cr.), Mateusz Boboń (trbn.)

(od prawej II rząd): Gustaw Rydzak (perc.), Adam Łysiak (gitt.E.), Marcin Kuchnia (euf.), Robert Kuchnia (tr.), Oleksandr Kvasnytsia (tr.), Przemysław Ślusarczyk (pf.).
Podziel się ze znajomymi: